“За” і “проти” об’єднання

Головна / Новини / Актуальні новини / “За” і “проти” об’єднання

Дебати на тему «Навіщо громадам об’єднуватись?», які цього разу пройшли в Івано-Франківську 25.04. Це треті дебати, організовані Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Цього разу вони відбулися за сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

   

У дебатах взяли участь Президент АССОГУ – Михайло Лаба, Віце – Президент , кеівник Тернопільського регіонального відділення – Анатолій Кулик, члени АСОГУ , а також  голови та депутати місцевих рад, представники педагогічних, медичних колективів і громадськості Городенківського, Рогатинського, Тлумацького, Тисменецького районів, а також керівники об’єднаних громад та старости з інших регіонів України, експерти.

Анатолій Кулик – голова Байківецької ОТГ – виступив на стороні прихильників децентралізації . В цілому в залі їх виявилося більше.  Сторону, яка підтримала добровільне об’єднання територіальних громад, представили голова Омельницької ОТГ Полтавської області Олександра Шереметьєва, голова Глибоцької ОТГ Чернівецької області Григорій Ванзуряк .

«Проти» об’єднання виступили голова Рогатинської районної ради Роман Гринишин, голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак та Ясенево-Пільнівський сільський голова (Городенківський район) Іван Струтинський.

Усі присутні мали спеціальні пульти, за допомогою яких голосували «за» чи «проти» запропонованих модератором тез.

Маркером переконливості заходу стало фінальне голосування щодо необхідності об’єднання громад. Згідно з ним, проти об’єднання громад виступило 17% аудиторії. На початку дебатів цей показник становив 32%.

Сторона «проти» відзначилася радянським підходом, який зводився до формулювання: «Якщо треба щось змінити, нехай це робить Уряд та Верховна Рада, і нехай вони дають нам більше податкових надходжень без додаткової відповідальності». Сторона «за» намагалася довести, що чекати не варто – треба самим кувати власну долю.