ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ СИСТЕМА ОХОРОНИ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ВЕТЕРАНІВ

Головна / Новини / Актуальні новини / ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ СИСТЕМА ОХОРОНИ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ВЕТЕРАНІВ

МОЗ цілеспрямовано працює над забезпеченням психічного здоров’я ветеранів бойових дій на Сході України. Першим кроком МОЗ розробив, а Уряд затвердив «Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року» (розпорядження КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1018-р).

Наразі фахівці МОЗ разом разом з українськими та міжнародними експертами, ветеранськими та громадськими організаціями розробляють план заходів для реалізації цієї концепції. Так, буде створено єдиний медичний простір та посилено координацію усіх відомств. Тобто ветеран матиме чітку карту послуг, сервісів, служб і головне – він не залишатиметься сам-на-сам із своїми проблемами, а знатиме, куди звертатись по допомогу.

Доступ до підтримки психічного здоров’я ветерани зможуть отримати вже на первинному рівні медичної допомоги – у терапевта чи сімейного лікаря. Також діятимуть окремі центри, спеціалізовані відділення у поліклініках, соматичних лікарнях.

Велика увага приділятиметься профілактиці розладів, руйнуванню табуйованого ставлення до проблем із психічним здоров’ям серед суспільства. Буде створено програми розвитку стресостійкості та профілактики розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин. Вже скоро розпочнемо роботу над створенням Національної стратегії запобігання самгубствам. Зокрема, в Україні працюватиме Національна лінія життя – єдиний телефонний номер, на який може телефонувати кожен у моменти відчаю чи тривоги.

Найближчим часом буде створено  Національний ПТСР Центр, в якому надаватиметься високоспеціалізована допомога ветеранам із важкими розладами психічного здоров’я і супутніми фізичними захворюваннями. Тут ветерани зможуть отримати якісну допомогу, а лікарі з регіонів – підвищити свою кваліфікацію.

Джерело: МОЗ