Впровадження нового освітнього простору та нових ДБН – це робота на покоління Z  та зміну ментальності

Головна / Новини / Актуальні новини / Впровадження нового освітнього простору та нових ДБН – це робота на покоління Z  та зміну ментальності

Сьогодні у двох громадах Дніпропетровщини справжнє свято. Відкриття новозбудованих дошкільних навчальних закладів за новими стандартами освіти, які є справжньою мрією для дітей, батьків і вихователів. Тут втілені креативний і нестандартний дизайн, європейські стандарти нових ДБН, доступність і нові підходи до виховання. Про це на відкритті нових садочків у місті Підгородне і селищі Обухівка, що на Дніпропетровщині, наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Дитячі садочки збудовані за стандартами Нового освітнього простору, які ми розробили і наразі впроваджуємо по всій країні. Його головними стандартами є комфорт і безпека, інклюзивний простір, енергоефективність, сучасний мотивуючий дизайн. І саме такими мають бути всі освітянські заклади України для сучасних дітей, покоління Z. Дітей, і я переконаний в цьому, які відновлять Україну в абсолютно новому і якісному вимірі», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що сьогодні у Дніпропетровський області йде дуже масштабне будівництво та реконструкція навчальних закладів — дитячих садочків та шкіл. І Дніпропетровщина – лідер у цьому напрямку! А також лідер у децентралізації – по кількості громад, людей, які там проживають і інфраструктурних проектів, які втілює область.

«Вікно можливостей» сьогодні відкрито для кожного органу місцевого самоврядування. І це стало можливим завдяки реформі децентралізації, яку розпочав Президент Петро Порошенко. А ще правильно розставленим пріоритетам і правильним управлінським рішенням керівництва Дніпропетровської ОДА і місцевого самоврядування. Завдяки єдності ми втілюємо найсміливіші плани у життя. Ми й далі будемо будувати дитячі садки, школи, дороги, лікарні, розбудовувати армію», — наголосив Зубко.

Нагадаємо, дошкільні навчальні заклади у місті Підгородне і селищі Обухівка на Дніпропетровщині збудовані з «нуля» майже за рік, за кошти обласного і місцевого бюджетів. Кошторис кожного – біля 58 млн грн, на 115 місць. При будівництві використані стандарти Нового освітнього простору та впровадженні сучасні енергоефективні рішення — сонячні панелі на даху, опалення на альтернативних джерелах.

Протягом 2017 -2018 років Новий освітній простір впроваджено у 275 загальноосвітніх навчальних закладах України. Зокрема, у 189 загальноосвітніх школах, 44 навчально-виховних комплексах, 42 дошкільних навчальних закладах. З них тільки у 2018 році — 170 (118 ЗОШ, 25 НВК, 27 ДНЗ). У планах на 2019 рік — впровадження НОПу в 105 навчальних закладах.

Джерело: Мінрегіон