Відбір учасників тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій» . Актуально до: 21.06.18

Головна / Новини / Актуальні новини / Відбір учасників тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій» . Актуально до: 21.06.18

Українські музейники намагаються старанно виконувати свої базові функції: збереження, дослідження та презентації національної спадщини. Утім чи повною мірою усвідомлюється та реалізується потенціал музейних інституцій в сьогоднішньому мінливому світі, у часи зміни суспільної ролі самих музеїв? Наскільки ефективно використовується потенціал музейних колекцій, які загалом здатні «говорити» з відвідувачами фактично на будь-які актуальні теми, створювати умови для взаємодії з історичною пам’яттю та особистими спогадами, бути поживою для діалогу про світоглядні цінності на основі всебічного аналізу минулого? Наскільки простір переважної більшості музеїв країни є насправді відкритим та безпечним майданчиком для суспільного діалогу?

Ці та інші питання, які стосуються існування сучасного музею у процесах взаємодії і співтворчості з відвідувачем, стануть предметом комплексного дослідження в межах тренінгової програми «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій».

Програма буде реалізована протягом червня – листопада 2018 року та включатиме теоретичний і практичний блоки.

Під час 5-денної теоретичної сесії (3–7 липня 2018 року) учасники тренінгу спільно із провідними українськими та німецькими фахівцями досліджуватимуть феномен сучасного музею, його місце та роль у суспільстві як інституції пам’яті, потенціал до розвитку та налагодження ефективної взаємодії з громадою. Акцент буде зроблений на актуальних питаннях інтерпретації колекцій, сучасних методах та форматах роботи, особливостях застосування учасницьких практик, нових формах музейної комунікації тощо.

В межах практичної частини учасники отримають можливість здобути міні-грант для реалізації власного проекту по темі навчання. Допомогу в реалізації експериментальних проектів надаватимуть досвідчені фасилітатори та музейні експерти.

До участі в тренінговій програмі у 2018 році запрошуються працівники музеїв Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Вимоги до кандидатів:

Кандидати на участь у курсі мають працювати у штаті музею Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської або Херсонської області;
Кандидати мають звільнити свій час від робочих та інших обов’язків на період проходження курсу;
Кандидати мають висловити готовність активно транслювати набуті знання та досвід серед колег на місцевому рівні як фахівці-практики чи тренери;
Від одного музею можуть бути подано декілька заявок. Кожен кандидат матиме рівні шанси та можливості.
Як подати заявку на участь в тренінговій програмі:

Для участі в конкурсі потрібно заповнити онлайн-анкету до 18:00 21 червня 2018 року.

Програма є логічним продовженням тренінгу «Культ чи культура. Розвиток учасницьких практик в музеї», що проходила у Харкові 2016 року для музейників Харківської та Запорізької областей.

Тренінгова програма реалізується Українським центром розвитку музейної справи (Київ) у співпраці Goethe-Institut в Україні. Проект здійснюється за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Українського інституту національної пам’яті.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

Контактна інформація:

ГО «Український центр розвитку музейної справи», +38067 408 25 92, cct@promuseum.org

 

Джерело: Громадський простір