Ухвалено нові урядові програми підтримки фермерських господарств та розроблено Порядки їх виконання.

Головна / Новини / Актуальні новини / Ухвалено нові урядові програми підтримки фермерських господарств та розроблено Порядки їх виконання.

Мінагрополітики розпочало широку роз’яснювальну кампанію в регіонах щодо програм підтримки аграріїв на 2018 рік від Уряду. Так, у Харкові відбувся семінар «Державна програма підтримки фермерства. Реалізація в умовах децентралізації» за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети, директора Департаменту агропромислового розвитку ХОДА, голів ОТГ Харківщини та керівників фермерських господарств.Донесення до аграріїв змісту урядових програм є обов’язковою умовою для їх ефективності.

«Більшість цьогорічних урядових програм підтримки – нові, тому потребують детального представлення і роз’яснення. Ми прагнемо, щоб кожен аграрій навіть у найвіддаленішому селі почув про дотації, знав як ними скористатися і отримав від держави реальну допомогу», – зазначив Віктор Шеремета.

Зокрема, фермери зможуть отримати 80% компенсацію вартості українського насіння, 40% компенсацію вартості сільськогосподарської техніки, дешеві кредити (компенсується до 1,5 облікової ставки НБУ). Фермерам, які входять в кооператив або створять його, держава буде співфінансувати 70% за придбане обладнання.

Крім того, фермери можуть паралельно користуватись і іншими програми державної підтримки. Наприклад, в рамках підтримки тваринництва (4 млрд грн.) фермер може  отримати 1500 грн на голову ВРХ.

Довідково:

Цьогорічна підтримка агропромислового комплексу (6,3 млрд грн) сконцентрована на найбільш пріоритетних галузях:

– 4 млрд грн – на розвиток тваринництва (здешевлення кредитів, відшкодування за будівлю та реконструкцію тваринницьких комплексів, компенсацію за купівлю племінних тварин, у тому числі 2500 грн на голову ВРХ для особистих домогосподарств);

– 1 млрд грн – на розвиток фермерства та кооперації (здешевлення кредитів, часткова 40% компенсація за придбання сільгосптехніки та обладнання українського виробництва, 70% компенсація за придбання обладнання для молочних кооперативів, садівництва та ягідництва, 80% компенсація вартості насінні, 90% компенсація вартості дорадчих послуг);

– майже 1 млрд грн – часткова 25% компенсація за придбання сільгосптехніки та обладнання українського виробництва;

– 300 млн грн – 80% компенсація вартості посадкового матеріалу у садівництві та виноградарстві.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України