У Миколаєві мають намір впровадити єдину систему контролю енергоресурсів в установах бюджетної сфери

Головна / Новини / Інновації / У Миколаєві мають намір впровадити єдину систему контролю енергоресурсів в установах бюджетної сфери

У Миколаєві мають намір впровадити єдину систему енергетичного менеджменту та аудиту в усіх установах бюджетної сфери.

Про це йдеться у вже підготовленому відповідному проекті рішення міської ради, передає Миколаївська міська рада.

«У квітні 2017 року Миколаїв приєднався до Угоди мерів – флагманської ініціативи Європейського Союзу – і зобов’язався запровадити таку систему, щоб бути цивілізованим містом у питаннях обліку та економії енергоресурсів», – розповів віце-мер Олександр Омельчук.

Наразі у Миколаєві немає єдиної системи контролю за споживанням енергоресурсів в установах бюджетної сфери, наголосив заступник директора департаменту енергетики, енергозабезпечення та впровадження інноваційних технологій Віталій Бондар.

«Сьогодні облік енергоспоживання відбувається лише на окремому об’єкті бюджетної сфери, – пояснює він. – Для систематизації і визначення обсягів енергоресурсів, які споживаються у місті кожного місяця, необхідно на кожен окремий об’єкт робити запит, узагальнювати інформацію».

Департамент енергетики, енергозабезпечення та впровадження інноваційних технологій пропонує зробити процес моніторингу енергоспоживання відкритим. «Необхідно розмістити інформацію на сайті Миколаївської міської ради, де б щодня оновлювалися дані споживання енергоресурсів як по окремому об’єкту бюджетної сфери, так і по всіх галузях», – підкреслив Віталій Бондар.

Головною причиною впровадження єдиної системи контролю є постійне зростання цін на теплову та електричну енергію, зауважує Віталій Бондар. «Впровадження енергоменеджменту надасть можливість оперативно виявляти об’єкти з найбільшим рівнем споживання енергоресурсів для реалізації на цих об’єктах заходів з енергозбереження, – додав Віталій Бондар. – Усе це разом допоможе економити кошти міського бюджету, що виділяються на енергоресурси».

Джерело: EcoTown