Вінницький індустріальний парк площею 60 гектарів, залучить у регіон понад 300 мільйонів доларів інвестицій та створить близько 6,5 тисяч робочих місць
Ініціатором створення індустріального парку стала Вінницька міська рада. За результатами конкурсного відбору була обрана керуюча компанія – КП «Вінницький муніципальний центр інновацій».
ЩО ЗРОБЛЕНО
Вінницька міська рада розробила концепцію індустріального парку, яка згодом була затверджена на сесії ВМР. Проаналізувавши досвід європейських колег, керуюча компанія розробила бізнес-план індустріального парку. На сьогоднішній день, керуючій компанії надано в оренду земельну ділянку площею 60,7 га., яка знаходиться за адресою Немирівське шосе, 213. Її розташування обумовлене зручністю логістичних шляхів. Так, відстань до доріг з твердим покриттям складає 50 м.; відстань до автомагістралі 2 км.; відстань до залізничної дороги вузлова станція «Вінниця» 4 км.; відстань до аеропорту 3 км.
На території індустріального парку будуть розміщені сучасні виробництва з великою доданою вартістю та високою заробітною платою. Їх поділено на п’ять секторів.
ІНФРАСТРУКТУРА
Індустріальний парк буде обладнаний відповідною інфраструктурою: водо та газопроводом, електроенергією та водовідведенням. Це є значною перевагою для інвесторів.
Керуюча компанія «Вінницький муніципальний центр інновацій» надає ділянку в оренду інвестору з правом забудови, бере на себе весь клопіт з узгодження документів та готова забезпечити повний супровід розміщення виробництва на території індустріального парку.
Крім того, згідно з законом України «Про індустріальні парки» для тих парків, що включені до державного реєстру, передбачено низку пільг та преференцій, що робить їх максимально цікавими для інвесторів. Влада міста гарантує прозорість в оформленні документів та індивідуальний підхід у співпраці.
…індустріальні парки принесли економічний успіх нашим європейським сусідам. До прикладу:
НАГАДАЄМО, ЩО…
Чехія впровадила державну програму розвитку індустріальних парків у 1998 році. За 7 років було створено близько сотні індустріальних парків, інвестори вклали в нові виробництва 9 млрд євро, створили 70 тис. робочих місць.
В Польщі, станом на кінець 2016-го року, в 14 спеціальних економічних зонах функціонує 77 індустріальних та технологічних парків. Відповідне законодавство, що регулює діяльність таких зон було розроблено ще в 1994 році – “The Polish Act of 1994 on Special Economic Zones”.
Перша спеціальна економічна зона в Польщі була створена в 1995 році (Mielec SEZ). Всі інші польські СЕЗ були засновані у другій половині 1990-х років. За 10 років реальний ВВП країни зріс на 50%, а експорт – збільшився майже втричі.
У 2002-2010 роках в Туреччині було створено 148 індустріальних парків або так званих організованих промислових зон (на сьогодні їх вже більше 215). ВВП та експорт країни в зазначений період зросли більше ніж у 3 рази. А у 2013 році Туреччина, яка до цього десятиріччями була боржником МВФ, повернула цій поважній організації останній транш, повністю погасивши свою заборгованість.
Індустріальні парки спрацювали як в найбільших країнах світу, таких як Китай та США, так і в зовсім невеличких, таких як Сінгапур чи навіть Македонія.
Створення Вінницького індустріального парку обумовлює позитивні зміни в економічній системі міста і регіону. Його функціонування спричинить створення нових робочих місць, податкових надходжень до бюджетів, замовлення для сервісних підприємств, підприємств – виробників/постачальників сировини, торговельних посередників тощо.
Дізнайся більше інформації про Вінницький індустріальний парк на сайті innovation.vn.ua, а також за телефоном +38(095) 646 59 09.
Джерело: innovation.vn.ua