Спільні проблеми – спільні проекти

Головна / Новини / Актуальні новини / Спільні проблеми – спільні проекти

«У громад, які об’єдналися чи ще в процесі об’єднання поки що одні і ті ж  проблеми, які  треба вирішувати», – переконана Наталія Ключник – керівник виконавчої дирекції 

Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.  Про це вона говорила 29 травня під час відкриття першої інформаційної зустрічі «Участь суспільства в прийнятті рішень в громадах» в Козинській ОТГ Рівненської області. 

«В ОТГ змінився статус, з’явилися можливості для розвитку, є підтримка держави у вигляді субвенцій та дотацій. Це добре! Дехто з лідерів ОТГ вже може поділитися власними успіхами і досягненнями. Проте не всі. На мою думку, ОТГ і сільським радам треба кооперувати свої зусилля на одній платформі і готувати спільні проекти, які спрямовані на вирішення проблем громад. Спільна праця над проектами об’єднує, налагоджує міцні комунікації та розуміння векторів розвитку. Тому сьогодні Асоціація запросила і ОТГ і сільські та селищні ради, які в процесі об’єднання або ще приймають рішення».

Захід організовано за підтримки  Польсько – Канадської Програми  Демократії співфінансованої з Програми Польської Співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) та став пілотним у серії запланованих зустрічей.

«Ми підтримували громади впродовж останніх років у різних проектах, які стосувались налагодження діалогу місцевого самоврядування з органами влади, роботи із ЗМІ, розвитку демократії та інші», – говорив Артур Ґроссман – представник Фонду міжнародної солідарності. Сьогодні в нас є можливість підтримати такі інформаційні зустрічі, які, сподіваюсь, будуть для громад корисними». 

Більше 70-ти представників взяли участь у зустрічі. З них представники 7-ми ОТГ: Козинської, Млинівської, Боремельської, Крупецької, Мирогощанської, Привільненської та Радивілівської, та  представники 7-ми сільських рад, які ще не об’єднались: Новопляшицької, Іващуківської, Добриводської, Пустивенської, Зариченської, Жовтневої та Почаївської.

Учасники працювали в двох секціях: «Підготовка проектів з місцевого розвитку», за участю експерта,  представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – Лідії Григорівни Євтушенко та «Без мешканців не вдасться: запрошення до діалогу», яку проводили  експерти Фундації  польсько-української співпраці ПАУСІ – Костянтин Плоський та Ірина Стасюк.

Цікава робота розгорнулась на обох сесіях, адже учасники мали можливість  почути про державну підтримку ОТГ від представника Міністерства регіонального розвитку та будівництва, опрацювати зміни до законодавства, які стосуються підготовки інфраструктурних проектів з однієї сторони  та отримати реальні інструменти активації громади, націленої на розвиток та налагодження діалогу з владою з іншої.

Прес-центр Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України