Школярі із Золотоноші (Черкаська область) розробляють спосіб «виробництва» води з повітря завдяки шахтам.
З проектом «Вода з повітря» команда робототехніки “ZoloWizards” взяла участь у Черкаському регіональному чемпіонаті з робототехніки FLL на тему “Вода і людина” і виборола друге місце у категорії “проект” і четверте місце у загальному заліку.
Як зазначає учасниця “ZoloWizards”, учениця 8-Б класу Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Софія Грязон, сьогодні нестача води – це найголовніша проблема.
«Щоб отримати воду з повітря, достатньо вирити шахту під землею та встановити над нею вентиляційну систему, – пояснює вона. – Вентилятор буде створювати вихор і постійно протягувати повітря крізь шахту, всередині якої будуть утворюватися умови точки роси: температура при якій конденсується волога – при цьому вода, яка утворилася, буде збиратися в резервуар”.
“Ми запропонували міськводоканалу добувати у такий спосіб воду для поливу клумб та роботи міського фонтану, – продовжує Софія Грязон. – Наш проект зацікавив місцевого власника теплиць, якому потрібна вода для поливу рослин».
За словами учасниці “ZoloWizards”, команда змогла реалізувати найсміливіші плани завдяки First lego League, щоденній підтримці адміністрації гімназії, а також відданій роботі тренера та кожного з учасників. «Наш досвід має бути поширений у Черкаській області та загалом Україні”, – наголошує Софія Грязон.
За останні три роки команда “ZoloWizards” досягла значних результатів, продовжує вона.
“У 2016 році ми блискуче дебютували на першому в Україні чемпіонаті з робототехніки та отримали нагороду “Командний дух, що надихає”, – розповідає Софія Грязон. – А минулий рік став для нас знаковим: на першому Черкаському регіональному турнірі з робототехніки FLL ми вибороли друге місце і отримали можливість поїхати до Данії на всеєвропейський турнір, який ще більше надихнув на нові ідеї та інноваційні рішення”.
Чемпіонат FLL – це не лише роботи та інженерія, а й проект – завдання, що передбачає дослідження та пошук учнями інноваційних ідей для вирішення реальної проблеми, актуальної в усьому світі.
Джерело: EcoTown