Посмішка на обличчі дітей, які пережили жахіття війни – наша найбільша винагорода

Головна / Новини / Актуальні новини / Посмішка на обличчі дітей, які пережили жахіття війни – наша найбільша винагорода
1911950_600007283402855_80841691_n

«З початком війни ми в Асоціації зосередилися насамперед на облаштуванні спальних місць для вимушених переселенців. Адже спати на підлозі можна день-два, а що далі? Потрібні ліжка, матраци, постільна білизна допомагає придбати Українська освітня платформа. Харчування та забезпечення мінімальними потребами у гігієнічних засобах частково взяли на себе місцева влада та мешканці сільських і селищних громад, частково отримуємо з гуманітарних вантажів з Польщі та Італії, Німеччини і навіть Бразилії.  Зараз вже надходить гуманітарна допомога з ЄС – це насамперед жіночий та дитячий одяг, підгузки та іграшки», - зазначає виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України Наталія Ключник.

У громадах західних областей України переселенці розміщенні у приватному та комунальному секторі, всі забезпечені необхідним харчуванням та піклуванням. Дуже багато дітей і жінок. Голови громад та координатори на місцях працюють самовіддано, мешканці діляться продуктами, допомагають з приготуванням їжі.

Є громади, які прийняти понад 3 тис. переселенців. По міркам невеличкого населеного пункту – це надвелика група людей. Але всі справляються.

Для Асоціації – це не перший такий досвід гуманітарної діяльності, адже під час першої хвилі пандемії COVID-19 ми створили «Фонд підтримки громад». Тоді ділилися масками, ліками, ліжко-місцями і навіть лікарями. Як належить членам асоціації підтримували один одного чим могли та комунікували з МОЗ. Нині новий і більш серйозний виклик. Війна і багато горя. 

Асоціація не вперше працює з ВПО. Ми 8 років поспіль працювали з  нашими переселенцями з Луганська та Донецька. Приймали як і зараз на заході України. Створювали нові поселення в межах проєкту «Свій дім власними руками», працювали з Радою Європи та профільним  Міністерством. Тому добре знаємо, як і що в першу чергу потрібно у випадку, коли люди переміщуються із зони бойових дій.   

Наші міжнародні партнери одразу відгукнулися на наш запит. З’явилися нові партнери.  Для придбання необхідних спальних місць та забезпечення потреб переселенців кошти надає Українська освітня платформа. Зараз ми робимо новий крок – фокусуємося на найбільш уразливих групах – сім’ях з дітьми! Дітям потрібно забезпечити дозвілля, подбати про доступ до освіти.

Не менш важливим є робота з фахових психологів з дітьми. Разом з місцевими громадами ми працюємо над організацією психологічної реабілітації дітей.

Звичайно чітко фіксуємо, готуємо звітну документацію, надаємо фото звіти нашої діяльності. Люди в регіонах, виконавчій дирекції працюють на волонтерських засадах.  

Варто зазначити, що нашим європейським партнерам важливо знати і розуміти на що спрямовується фінансова допомога, як використовується гуманітарна допомога.

Роботи багато. Прибувають нові переселенці. Часто з-за кордону повертаються наші співгромадяни, які в ажіотажі виїхали до Європи, але не змогли знайти належного прихистку.

Українцям, які все ж не мають конкретного плану по виїзду і перебуванню за кордоном, все ж радимо шукати тимчасову домівку в Україні. Ми в асоціації докладаємо всі зусилля аби бути корисними і надавати допомогу! Долучаються голови громад, депутати, виконавчий комітети та всі небайдужі люди.