Підписано угоду між Україною та Фінляндією щодо підтримки нової української школи

Головна / Новини / Підписано угоду між Україною та Фінляндією щодо підтримки нової української школи

Між Україною та Фінляндією укладено угоду, що передбачає допомогу в підвищенні кваліфікації українських  вчителів, популяризацію освіти, а також покращення освітнього середовища шкіл у межах реформи Нова українська школа. Документ було підписано Міністром освіти і науки Лілією Гриневич та Міністром закордонних справ Фінляндської Республіки Тімо Сойні 5 березня 2018 року, у будівлі МЗС.

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

«Підписана угода (Про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи» – Ред.) передбачає підтримку з боку наших партнерів саме тих напрямів, у яких Фінляндія найбільш успішна. Широковідомо, що у власній освітній реформі фіни зробили ставку на вчителя, і це дало свої результати – зараз середня освіта у Фінляндії одна із найуспішніших у світі.  Передбачений угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки», – розповіла Лілія Гриневич.

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

Після підписання угоду має ратифікувати Верховна Рада України. Міністр Лілія Гриневич наголошує, що всі ці бюрократичні процедури конче потрібно завершити протягом найближчих місяців.

«Уже 1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу. Така масштабна зміна потребує супроводу та підтримки, і ми розраховуємо на наших партнерів у цьому процесі. Саме тому сподіваємось, що усі процеси, які має пройти ця угода, відбудуться швидко та без зайвих затримок», – зазначила Міністр.

Слід додати, що Фінляндія є одним з надійних партнерів України. Після Революції Гідності Фінляндська Республіка збільшила об’єм допомоги нашій країні. Так, за останні три роки обсяг наданої гуманітарної та технічної допомоги становить 28,7 млн євро. Фінляндія підтримує реформи у законодавчому, економічному та енергетичному секторах через Раду Європейського Союзу, ЄБРР, Світовий банк та Північну екологічну фінансову корпорацію.

Нагадуємо, що з 1 вересня 2018 року всі першокласники навчатимуться за новим державним стандартом для початкової школи. Аби підтримати на цьому шляху педагогів, МОН запустило масштабне підвищення кваліфікації вчителів.

Джерело: Міністерство освіти і науки України