Об’єднані територіальні громади тримають гуманітарний фронт

Головна / Новини / Актуальні новини / Об’єднані територіальні громади тримають гуманітарний фронт

 

Мільйони українців через російську агресію покинули свої домівки. Рятуючи своє життя, люди брали з собою тільки необхідні речі та документи. Часто розгублені, налякані розривами снарядів та звірствами окупантів вони тікали, не маючи уявлення де жити далі, як організовувати побут, де брати кошти. У лютому – на початку березня, на початку активної фази російсько-української війни багато хто говорив про гуманітарну катастрофу в Україні. Але ми українці, ми самоорганізовуємося, мобілізуємося та допомагаємо один одному. Із самого початку своє міцне плече підставили об’єднані сільські і селищні територіальні громади, які приймали та продовжують розселяти і підтримувати внутрішньо переміщених осіб. 

I

В Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України підрахували, що завдяки акумульованій з-закордону гуманітарній допомозі, організаційній діяльності в містечках, селах і селищах, підтримці і сприянні місцевих органів влади, волонтерів ми змогли надати підтримку більше ніж 100 тис. переселенців. Спектр допомоги надзвичайно широкий: від надання тимчасової ночівлі та місця перепочинку до повноцінного розміщення родин переселенців у нових домівках з усім документальним оформленням, забезпеченням усім необхідним. З початку війни нашим надійними партнерами стали Українська освітня платформа (Україна), Благодійний фонд «Галерея Сергія Савченко» (Україна- Польща), Українська асоціація Онлус (Італія). 

 

Громади України діляться одна з одною продуктами харчування, які виробляють жінки у тилу, гуманітарною допомогою. В асоціації створено Фонд Громад, який отримав допомогу від українців із Сполучених Штатів Америки. 

Наразі переселенці продовжують отримувати харчові набори, необхідні гігієнічні засоби, побутову хімію. Всі бажаючі мають змогу брати участь у роботах з благоустрою чи в іншій суспільно корисній діяльності в межах громади. 

 

Окремо слід виокремити психологічну допомогу, роботу з дітьми, які отримали психо-моральну травму в результаті військових дій. Залучені Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України психологи констатують значні проблеми дитячої психіки та поведінки. Війна залишить слід у дитячій психіці, але завдання спеціалістів їх мінімізувати. От і працюємо, намагаємося дарувати радісні моменти (відкриваємо дитячі майданчики, проводимо ігрові заходи, даруємо солодощі). 

У дорослих свої турботи: оформлення документації, отримання соціальної підтримки від держави. На допомогу приходять соціальні працівники з об’єднаних громад: роз’яснюють, консультують, підтримують. 

«Масштаби нашої діяльності помітні не тільки нам. До Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України звертаються міжнародні продуктові компанії, світові бренди, пропонують допомогу, консультуються у чому можуть підтримати українців. Географія таких звернень вже виходить далеко за межі Європи», – констатує виконавча директорка Асоціації Наталія Ключник.

Прийде час коли закінчиться війна і ми будемо розбирати всі ці кейси більш детально, моделювати альтернативні ситуації та міркувати як можна було зробити допомогу і розподіл гуманітарки більш ефективно. Поки ж працюємо! Поки наші військові б’ють ворога на полі бою ми тримаємо гуманітарний фронт нашого тилу.