Об’єднані громади Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської приймають українців, які тікають від бойових дій

Головна / Новини / Актуальні новини / Об’єднані громади Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської приймають українців, які тікають від бойових дій

Повномасштабне російське вторгнення в Україну мобілізувало наше суспільство як на оборону і збройну відсіч ворогу, так і призвело до небувалого сплеску громадської взаємодопомоги.

Практично всі громадські організації та об’єднання переключили свою діяльність на гуманітарну допомогу, підтримку Збройних сил та Територіальної оборони.

З перших днів війни допомагати внутрішнім переселенцям та армії взялися в Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.

«Об’єднані територіальні громади західних областей України мають величезне бажання та – що головне – потенціал для допомоги нашим громадянам з територій, де безпосередньо відбуваються бойові дії. Ми взяли на себе функції по координації розгортання центрів і пунктів прийому внутрішньо переміщених осіб у об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей», – зазначає Наталія Ключник, виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.

Про поточну ситуацію з допомогою вимушеним переселенцям, фінансову і гуманітарну підтримку міжнародних партнерів та найближчі організаційні плани ми поспілкувалися з виконавчою директоркою Асоціації. 

 

– Пані Наталіє, яка нині ситуація, скільки громад вам вдалося залучити для допомоги українцям, які тікають від бомбардувань та розривів снарядів

Наразі наших співвітчизників вже готові прийняти у понад 30 громадах Чернівецької, Львівської та Івано-Франківської областей. Це села та маленькі містечка цих регіонів. Детальну інформацію про локації та контакти координаторів ми розмістили на свої інформаційних ресурсах. 

Розміщення людей відбувається не тільки у комунальних закладах (освітніх установах, клубах тощо). Голови громад та старости створили переліки приватних домогосподарств, де господарі можуть прихистити своїх співвітчизників. 

Ми також розгорнули евакуаційний пункт у м. Теплик Вінницької області. Тут люди, що прямують на Захід мають змогу перепочити у нормальних умовах, за бажання, загалом, можуть залишитися для тривалого перебування.

– Які умови очікують на переселенців? 

Умови максимально комфортні у цій складній ситуації. Ми можемо приймати родини з дітьми, людей з особливими потребами. Найменший такий пункт для внутрішньо переміщених осіб може прийняти до 50 людей. Є ті, що можуть розмістити 200 і більше осіб.

Завдяки міжнародній підтримці ми закуповуємо для громад ліжка, матраци, постіль. Люди мають змогу прийняти душ, отримати гаряче харчування. А головне – це турбота місцевого населення та відсутність звуків від розривів снарядів. У нас чудові люди – всі допомагають!

 

– Як швидко заповнюються місця? 

Місця заповнюються швидко. Але ми моніторимо ситуацію, подаємо інформацію про наявність місць та за необхідності перенаправляємо людей до пунктів, де є ще вільні місця чи місця звільняються через вибуття наших співгромадян за кордон. На нашій сторінці у Facebook є всі телефони координаторів на місцях, вони володіють повною інформацією, тому радимо завчасно дізнаватися про наявність вільних місць і готовність прийняти переселенців. Працюємо над розширенням та збільшенням кількості громад спроможних надати прихисток нашим людям. 

– Ви говорили про міжнародну підтримку. Хто допомагає, адже бюджети громад обмежені і не завжди вони можуть забезпечити необхідну підтримку? 

Ініціативу закуповувати ліжка та матраци ми надійшла від Оксани Девіс, нашої землячки, яка живе зараз у Великобританії. Ми знайшли нових партнерів – Львівську освітню платформу і почали вибудовувати стратегію допомоги людям.  Вітчизняні виробники часто йдуть нам назустріч і продають за мінімальну ціну, відкривають додаткові лінії з виробництва. Інша гуманітарна допомога: одяг, ліки, засоби гігієни надходять з Польщі, Італії, інших країн ЄС. Організовуємо логістичні і сортувальні центри з розподілу гуманітарної допомоги. Все що стосується оборони (рації, наколінники, форма, розгрузки) відразу відправляємо до армії та територіальної оборони. 

Там де ще не встигли надійти меблі для стаціонарного перебування переміщених людей, керівники місцевих громад власними силами організовують тимчасові місця перебування. Ліжками слугують мати зі спортзалів, меблі кабінетів тощо. 

– Наскільки довго у таких умовах люди можуть перебувати? 

Це тільки початок розгортання нашої гуманітарної місії. Перемога неодмінно буде за Україною, але аби відбувати зруйновані російською ордою міста і села потрібен час. Тому вимушені переселенці можуть залишитися у громадах і після війни. Серед переселенців є висококласні спеціалісти, робітники, які можуть спільно працювати над розвитком громади, в якій вони перебувають. Ми ж будемо постійно дбати про поліпшення побутових умов, робити тимчасове помешкання максимально комфортним. 

Разом до перемоги! 

 

Слава Україні! Героям слава!