Нові школи в Україні будуть проектуватися з відкритим навчальним простором

Головна / Новини / Актуальні новини / Нові школи в Україні будуть проектуватися з відкритим навчальним простором

1 вересня 2018 року вступили в дію нові державні будівельні норми (ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти»), які розширили можливості планувальних рішень у школах. Зокрема, вони передбачають проектування сучасного відкритого навчального простору для організації різноманітних групових занять у навчальних закладах при їх новому будівництві або реконструкції.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«З 1 вересня в дію вступив оновлений ДБН щодо навчальних закладів. Раніше в школах передбачалася виключно фронтальна форма шкільних занять, це коли парти стоять рядами одна за одною. Відтак не було можливості проводити різні групові, ігрові та індивідуальні заняття у класах. Тепер це відходить в минуле. В школах будуть робити відкритий сучасний і цікавий простір для дітей для більш ефективного та продуктивного навчання», — сказав він.

Парцхаладзе відмітив, що зразком реалізації цього досвіду є “школи майбутнього” у Фінляндії. І таких прикладів сучасних шкіл з відкритим навчальним простором є чимало по всій Європі та в світі. «Ми теж прагнемо кращого для наших дітей», — підкреслив він.

Відповідно до цих змін в ДБН передбачено збільшення площі класу на 1 учня: якщо раніше при фронтальній формі занять передбачалося 2 кв. м, то за новими нормами вона складає 3 кв. м при змішаній формі навчання. «Проект «Новий Освітній Простір» одним зі своїх основних принципів передбачає створення мотивуючого простору у школах. Адже це надає різноманітні варіанти організації навчального процесу та орієнтування на потреби та індивідуальність кожної дитини», — пояснив Парцхаладзе.

Також в оновленому ДБН “Будинки і споруди. Заклади освіти” введено:

обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;

обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю;

обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини — двері «Антипаніка».

Оновлений ДБН був розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Новий Освітній Простір #НОП – це сучасний, комфортний та цікавий простір у школах, який створюється за 4-ма основними принципами:

енергоефективність

сучасне обладнання

мотивуючий простір

безбар‘єрність

Мета НОП – створення умов для якісного навчання дітей в «Новій Українській Школі». Проект ініційований Мінрегіоном і реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України.

НОП — школи, в яких хочеться навчатися!

Джерело: Мінрегіон