АСОЦІАЦІЯ СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ РАД ТА ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД УКРАЇНИ СТВОРИЛА ФОНД ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ НА ПОТРЕБИ СІЛЬСЬКИХ ЖИТЕЛІВ #РАЗОМЛЕГШЕ ДЛЯ ЛОКАЛІЗАЦІЇ СOVID-19 У СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЯХ.
Головна/ Новини/ АСОЦІАЦІЯ СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ РАД ТА ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД УКРАЇНИ СТВОРИЛА ФОНД ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ НА ПОТРЕБИ СІЛЬСЬКИХ ЖИТЕЛІВ #РАЗОМЛЕГШЕ ДЛЯ ЛОКАЛІЗАЦІЇ СOVID-19 У СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЯХ.
20
КВІ 2020

Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України створила фонд  швидкого реагування на потреби сільських жителів #РАЗОМЛЕГШЕ для локалізації СOVID-19 у сільських територіях.

Загальна кількість населення в Україні  станом на 1.01.2020 року складає 41 902,4тис. жителів, серед них 31,1% – сільські жителі, що складає близько сільського – 15 млн. жителів.

Пандемія COVID- 19 поширюється Україною. Станом на 2.04 зафіксовано 800 випадків ураження та 20 людей  загинуло. Сільські громади виявилися не готовими до зустрічі із цим страшним недугом. В Україні триває реформи децентралізації влади та медична реформа. Адміністративно- територіальний устрій не сформований. Є сільські громади, які не мають власних бюджетів. Їх медичні заклади закриті, через брак фінансування та знаходяться у процесі трансформації. Тривожні сигнали, прохання про допомогу надходять на адресу асоціації із усіх куточків України. Тільки за 1 день  до Асоціації надійшло 62 звернення від  сільських громад з проханням допомоги елементарними засобами гігієни.  Лікарі та медичний персонал звільняється з посад, через те, що відсутність умов та належних  засобів захисту. 25,8% звернень потребують засобів захисту для медичного персоналу, 24,2% звернень потребують тест- системи  виявлення СCOVID-19, 14,5% – засоби захисту населення, 3,2% звернень декларують відсутність знань та вмінь в боротьбі з епідемією.

 

Громади активізували власні можливості: жінки шиють маски для захисту, підприємці виділяють продукти для малозабезпечених верств населення.  Такі приклади є в Петриківській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровської області, пошиття  масок організували у швейній майстерні Бізнес інкубатору при Центр освіти дорослих Галицинівської ОТГ Миколаївської області. За ініціативи Бобринецької міської ради, працівниками КУ«Територіальний центр соціального обслуговування», Центру дитячо-юнацької творчості, Бобринецького ательє ФОП «Молокоєдова А.М.», міської Ветеранської організації, слухачок Університету срібного віку, працівників Культури ОТГзайнялися пошиттям масок. У Новопсковській об’єднаній територіальній громад Луганської області виділили 480 тис. грн. на закупівлю апарату штучної вентиляції легень, Дмитрівська сільська рада  Київської області організувала взаємодію з приватною лікарнею Сапіженко для швидкого реагування Протебільшість сільських рад не можуть самостійно впоратися із проблемами через зарегульованість процедур закупівлі та виділення ресурсів. Нестача елементарних засобів захисту  спостерігається особливо в селах.

Мета : Швидка допомога вразливим групам , які проживають у сільських територіях для запобігання подальшого поширення вірусу COVID-19. До  вразливих груп відносяться люди, які потрапили в зону ризику зараження вірусом( сімейні лікарі, молодший медичний персонал, волонтери, які допомагають справитися з пандемією у сільській місцевості), літні люди, люди з обмеженими можливостям, безпритульні люди,  жінки, жертви домашнього насильства які проживають у сільських громадах,  та люди,  які відчувають соціальну чи економічну нестабільність та не мають доступу до їжі та медичних послуг.

Завдання та дії фонду швидкого реагування (неповний перелік):

виявлення потреб  підтримки сільських громад під час розповсюдження пандемії COVID-19.

залучення ресурсів для підтримки вразливих груп населення.

Навчання та налаштування сервісних мереж волонтерів для загальної допомоги (тобто видача продуктів харчування, ліків тощо).

(само) організовані групи медичних студентів, що підтримують медичний персонал у лікарнях та амбулаторіях сільських територій.

юридичне консультування, включаючи, але не обмежуючись ними, трудові права, права пацієнтів та кредитні консультації.

медична консультація та підтримка психічного здоров’я для вразливих груп стримувальні заходи в сільській місцевості.

підтримка громад та вразливих груп, повернення до їх повсякденного життя в умовах після кризи.

Придбання споживчих та санітарно-технічних товарів, а також обладнання для кінцевих одержувачів.

Налагодження внутрішньої взаємодопомоги між членами асоціації .

Підписка на розсилку
Категорії
Усі новини Інновації Актуальні новини Анонси Гранти Енергоефективність Законодавство Залучення інвестицій Кращі практики Медицина Міністерство охорони здоров'я України Новини Асоціації Освіта Події Проекти Стратегічне планування Тренінги Фермерство
Підписка на розсилку новин АССОГУ
Оберіть категорії новин, у яких Ви зацікавлені
Оформити підписку