Мінрегіон та ОЕСР обговорили подальшу співпрацю у реалізації нового проєкту «Підтримка децентралізації в Україні на 2020-2021 роки»

Головна / Новини / Актуальні новини / Мінрегіон та ОЕСР обговорили подальшу співпрацю у реалізації нового проєкту «Підтримка децентралізації в Україні на 2020-2021 роки»

Міністерство розвитку громад та територій України та Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) високо оцінили результат співпраці та обговорили питання реалізації нового проєкту «Підтримка децентралізації в Україні на 2020-2021 роки». Про це йшлося під час зустрічі Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Дмитра Живицького з делегацією ОЕСР на чолі з відповідальним менеджером за Україну Секретаріату ОЕСР з глобальних відносин Габріелою Мірандою.

«Нас цікавить практичний досвід розвинених країн щодо місцевого та регіонального розвитку. Особливо напрям здійснення державних інвестицій. Експертиза та досвід ОЕСР будуть корисними для нас саме в частині правильних і ефективних державних інвестицій на всіх рівнях, – від державного рівня до муніципалітетів», — сказав Дмитро Живицький.

Перший заступник подякував за роботу, яку проводить ОЕСР в Україні та зазначив, що за рекомендаціями Організації, викладеними у Звіті «Підтримка моменту децентралізації в Україні» (2018 р.), було розроблено законопроект в частині змін до розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), квотування відповідного рівня цього фонду.

«Тому якраз ті плани, що маємо і ті основні напрямки, в яких планується робота в Україні – це факти розвитку населених пунктів і оцінка фінансування муніципального рівня  — нам необхідні та цікаві», — наголосив він.

Під час зустрічі також було презентовано ключові положення проєкту Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки та наголошено, що при підготовці цього документу були повною мірою враховані рекомендації ОЕСР, передусім щодо принципів ефективного інвестування публічних коштів та кросс-секторального підходу до вирішення проблем функціональних територій. Представники ОЕСР запевнили міністерство у готовності опрацювати проєкт стратегій й надати свої рекомендації та пропозиції до документу.

У свою чергу Габріела Міранда зазначила, що реалізація проєкту «Підтримка децентралізації в Україні на 2020-2021 роки» має розпочатися у червні 2020 року та триватиме впродовж 18 місяців. Проєкт спрямований на підвищення спроможності органів влади, як на державному, так і на місцевому рівні, щодо забезпечення регіонального та місцевого розвитку і передбачає підготовку аналітичних матеріалів, проведення семінарів, експертних зустрічей тощо. Сторони домовились, що реалізація зазначеного проєкту буде будуватись на врахуванні функціональних типів проблемних територій, визначених міністерством.

«Сподіваємось, що ми реалізуємо цей проект за 18 місяців. Проєкт включатиме аналітичну частину, тобто аналіз даних, та частину щодо «розбудови спроможності», яка відбуватиметься у форматі семінарів та іншого спілкування як на центральному, так і на субнаціональному рівні», — повідомила вона.

Також сторони домовились про взаємодію в питанні оновлення Плану дій щодо поглиблення співробітництва між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2019-2020 роки.

Довідково

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — міжнародна організація, що об’єднує 35 розвинені країни світу: більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія та інші.

Мета організації – координація економічної політики країн-членів ОЕСР і погодження програми допомоги країнам, що розвиваються.

ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.

Рекомендації ОЕСР об’єднують 12 принципів по 3 групах:

—        координувати державне інвестування на всіх рівнях врядування і політики;

—        розбудовувати спроможність державного інвестування та підтримувати політику навчання розробленню політики на всіх рівнях врядування;

—        забезпечити відповідні рамкові умови державного інвестування на всіх рівнях врядування.

Джерело: Мінрегіон