ГРОМАДСЬКИЙ ПРОСТІР В УКРАЇНІ БУДЕ ПРОЕКТУВАТИСЯ УНІВЕРСАЛЬНИМ, ВРАХОВУЮЧИ ПОТРЕБИ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ

Головна / Новини / Актуальні новини / ГРОМАДСЬКИЙ ПРОСТІР В УКРАЇНІ БУДЕ ПРОЕКТУВАТИСЯ УНІВЕРСАЛЬНИМ, ВРАХОВУЮЧИ ПОТРЕБИ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ

У проекті нових ДБН щодо доступності, який планується затвердити найближчим часом, міститься обов’язкова вимога щодо влаштування громадського простору за принципами універсального дизайну, який враховуватиме потреби кожної людини, у тому числі, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Згідно проекту ДБН, універсальний дизайн має стати основою для проектування навколишнього середовища, будівель, споруд, транспортних засобів, технологій та іншого, щоб ними могли зручно користуватися усі категорії населення, незважаючи на можливі функціональні обмеження.

Проектні рішення повинні виконуватися так, щоб об’єкти, які проектуються, були однаково доступними і зручними — і для маломобільних груп населення, і для інших членів суспільства. Наприклад, зручні з’їзди і пандуси на рівні зі сходами, спеціальні автобуси, які нахиляються в сторону посадки пасажирів, подача корисної інформації, яка легко сприймається візуально, тактильно та вербально.

Застосування спеціалізованих елементів чи засобів, які враховують специфічні потреби осіб з інвалідністю, має встановлюватися завданням на проектування лише за відсутності можливостей влаштовувати універсальні елементи.

Джерело: Мінрегіон