20 лютого відбулося чергове засідання Правління АССОГУ. Ще 35 нових членів поповнили ряди Асоціації. Утворено 4 нових регіональних відділення та виконавчі дирекції у Черкаській, Одеській областях.
На засіданні Правління АССОГУ 20 лютого затверджено План на 2018 рік. Він складається із 4 розділів та містить 64 пункти, які належить виконати центральній та регіональним виконавчим дирекціям. Затвердженню планових завдань передував 2 денний семінар – тренінг, де виконавчі директори регіональних відділень спільно виробляли план заходів. План представила членам Правління виконавчий директор – Наталія Ключник.
Президент Асоціації – Михайло Лаба наголосив на завданні організаційного розвитку АССОГУ, розширенні послуг для членів Асоціації у 2018 році. До складу Правління введено ще 4 нових члени Правління. Якщо оранізаційним розвитком займаються регіональні виконавчі дирекції, то розширенням сфери послуг – новостворений Аналітичний центр. Положення про його діяльність затверджено рішенням Правління 20 лютого. Директором Аналітичного центру призначено кандидата економічних наук Наталію Морозюк. Також створено науково – методичну Колегію, яка буде працювати з експертним середовищем.
У 2018 році АССОГУ продовжує свою діяльність з інформування своїх членів про хід реформ, нововедення з правовому полі, консультації та роз’яснення. Про це говорили на засіданні Правління АСООГУ 20 лютого. Заплановані спільні проекти з партнерами- Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси та Всеукраїнська спільнота місцевої преси та медіа. На засідання Правління підтримано пропозиції співпраці, які презентував представник від партнерів Юрій Крушановський. Спільні зусилля будуть спрямовані на розробку комунікаційних Стратегій в об’єднаних громадах – членах АССОГУ, підтриємців реалізації реформування місцевих ЗМІ та сторення нових, незалежних ЗМІ.
З 2000 опитаних Асоціацією представників органів місцевого самоврядування 80% зазначили, що найважливішою проблемою в громаді є водопостачання та водовідведення. Застаріала, зношена водна інфраструктура, неякісна питна вода, відсутість мереж централізованого водопостачання та водовідведення – не повний перелік проблем в громадах у цій сфері. Реагуючи на виклик, який постає перед громадами, АССОГУ розпочала партнерський проект з профільною, галузевою асоцацією. 10 рішень з покращення послуги з водопостачання та водовідведення запропоновано на розгляд членам Правління. У переліку енергоефективні, інфраструктурні та управлінські рішення, які під олівець (а дехто на телефон) нотували члени правління. Наступний етап – розробка спільних проектів.