17 квітня об 11.00  відбудеться «круглий стіл» на тему: «Як громаді активізувати молодих лідерів?»

Головна / Новини / Актуальні новини / 17 квітня об 11.00  відбудеться «круглий стіл» на тему: «Як громаді активізувати молодих лідерів?»

ЯК ГРОМАДІ АКТИВІЗУВАТИ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ?

17 квітня об 11.00  відбудеться «круглий стіл» на тему: «Як громаді активізувати молодих лідерів?» (Зала 2).

Організатор: Національний університет біоресурсів та природокористування України.

Учасники: Ігор Ібатуллін – перший проректор Національного університету біоресурсів і природокористування; Наталія Морозюк – керівник наукового проекту НУБіП України «Розробка системи формування та реалізації лідерського потенціалу молоді ОТГ України»; Олександр Ярема – заступник міністра молоді і спорту України; Лідія Євтушенко – державний експерт дирекції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Ігор Зуб – заступник керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України; Роман Корінець – радник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України; Михайло Лаба – президент Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України; Наталія Ключник – виконавчий директор Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України; Анатолій Діброва – декан економічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України; Анатолій Остапчук – декан факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України; Юлія Пелешок – Колонщинський сільський голова; Марина Архірій – заступник голови Красносільської ОТГ; Андрій Романюк – начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Боярської міської ради; Віталій Расторгуєв – начальник відділу економічного розвитку Краснопільської селищної ради Сумської області.

Коротко. Захід організовано у рамках наукового проекту «Розробка системи формування та реалізації лідерського потенціалу молоді ОТГ України» у партнерстві з Асоціацією сільських, селищних та об’єднаних громад України за участі Міністерства молоді та спорту України, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, голів об’єднаних територіальних громад, представників молодіжних громадських організацій, молодих підприємців, молодих учених.

В умовах реформи децентралізації в Україні утворено понад 700 об’єднаних  громад, які відчувають лідерський та кадровий голод. Найбільше бракує кваліфікованих управлінців із новим проектним баченням розвитку громади. Понад 40 %  фахівців, задіяних в управлінні об’єднаними громадами, – люди старші 45 років, і лише третина  – молоді люди. Крім того, спостерігається низька лідерська активність серед депутатського корпусу, особливо в сільській місцевості.

Під час «круглого столу» йтиметься про заходи, яких слід вживати, аби спрямувати лідерський потенціал української молоді на втілення стратегій розвитку місцевих громад.

Довідково. 55 % молодих людей у віці від 18 до 29 років мають намір покинути Україну, кожен третій українець розглядає можливість виїхати з країни прямо зараз. 34,5 % жителів малих містечок, 26 % сільських жителів та 25 % жителів селищ готові покинути свої місця проживання в Україні і мігрувати в інші країни.

З 2003 року кількість студентів, які навчаються у вишах України, зменшилася на 34%. Динаміка кількості вищих навчальних закладів за останні 15 років має тенденцію до спаду: кількість закладів ІІІ – ІV рівня акредитації скоротилася на 50 од., І – ІІ рівня акредитації наполовину. За даними Міністерства освіти і науки України, у 2015/2016 н. р.  66,7 тис. молодих українців навчалися за кордоном, причому їх кількість за останні 5 років зросла на 176 %.  Дві третини цього приросту становлять студенти, які навчаються в польських університетах.

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ ЗА ПОСИЛАННЯМ: ПРЕС-ЦЕНТР

 

трансляція за посиланняm: ТРАНСЛЯЦІЯ

 

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактні телефони: (044)  299-03-32, 299-05-01

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.